„Bezdomna Kartka” VIII edycja

Gołdapskie Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi oraz Środowiskowy Dom Samopomocy „Słoneczny Dom” w Gołdapi zaprasza do udziału w VIII edycji „Bezdomnej Kartki”. Wystarczy narysować, namalować, wykleić lub też sporządzić dowolną techniką kartkę świąteczną, dołączyć życzenia i… gotowe!

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Czas radości, zimowej refleksji i spotkań w gronie najbliższych. Już za dwa miesiące zasiądziemy przy rodzinnym stole, połamiemy opłatkiem, innym wyślemy bożonarodzeniową kartkę, a w niej świąteczne życzenia, m.in. nadziei i miłości. Wśród nas są jednak i tacy, którzy na co dzień czują się zapomniani, do których od wielu lat nie dochodzą żadne świąteczne życzenia. Gołdapskie Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi oraz Środowiskowy Dom Samopomocy „Słoneczny Dom” w Gołdapi wspólnie z Państwem chcą podarować chwilę szczęścia i świątecznych wzruszeń mieszkańcom ośrodków dla bezdomnych, najuboższych oraz uzależnionych prowadzonych przez Stowarzyszenie Monar. Zapraszamy do udziału w naszej akcji!

Wystarczy narysować, namalować, wykleić lub też sporządzić dowolną techniką kartkę świąteczną, dołączyć życzenia i… gotowe!

W 2012 roku otrzymaliśmy prawie 700 kartek z życzeniami, w 2013 r. było ich już 2218, w 2014 roku dotarło prawie 2700 kartek, w 2015 roku 3037 kartki, w 2016 roku 3359 kartki, w 2017 roku 3721 kartek, a w 2018 roku mieliśmy przyjemność przekazać 3639 kartek świątecznych. Przekazaliśmy je bezdomnym, najuboższym oraz walczącym z uzależnieniami – na własne oczy widzieliśmy, jak taki mały gest może ucieszyć i wywołać łzę szczęścia w niejednym oku. Kto wie, może właśnie życzenia od Państwa poruszą, przywołają wspomnienia, a może nawet coś zmienią?

Niech w tych grudniowych, świątecznych dniach osoby samotne, bezdomne – dzięki Państwu – poczują, że jest ktoś, kto o nich myśli, a każda „Bezdomna Kartka” znajdzie swego adresata! Kartki można przekazywać do 16 grudnia do Środowiskowego Domu Samopomocy „Słoneczny Dom” w Gołdapi, ul. 1 Maja 21, 19-500 Gołdap.

Patronat nad akcją objęło Stowarzyszenie Monar.

Patronat medialny: Goldap.info, Radio Gołdap. Akcję wspiera: Studio Reklamy Grafix

bezdomna kartka